Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

DIVADELNÍ UČEBNICE aneb ČESKÉ DIVADLO 20. STOLETÍ

DIVADELNÍ UČEBNICE aneb ČESKÉ DIVADLO 20. STOLETÍ

GPS: 50°31'58.832"N, 14°7'54.106"E

Datum konání: 09.04.2019

Začátek: 08:30

Konec: 11:30

Obvyklá doba trvání: 2 hod

Vzdálenost od centra: 0.12 km

Bod zájmu: Kultura, Zábava
Praktické informace:
Vstupné: V představení jde o soubor ukázek z několika divadelních her významných autorů, tentokráte mapující období od vzniku samostatného Československa až po současnost, opět formou neobvyklé výukové hodiny v podání zkušené herecké dvojice.

Web: https://www.mkz-ltm.cz/divad…
E-mail: divadlo@mkz-ltm.cz
Telefon: +420416732066
Adresa: Divadlo K. H. Máchy, Máchovy schody 3, 412 01 Litoměřice
Zdroj: https://www.mkz-ltm.cz

V představení jde o soubor ukázek z několika divadelních her významných autorů, tentokráte mapující období od vzniku samostatného Československa až po současnost, opět formou neobvyklé výukové hodiny v podání zkušené herecké dvojice..

Divadélko pro školy Hradec Králové.

Prvorepublikovou atmosféru připomeneme úryvkem ze hry \\\"Don Juan & comp.\\\" z repertoáru Osvobozeného divadla, jako ukázku komediální tvorby dvojice J.Voskovce a J.Wericha. Předválečnou dramatickou atmosféru naopak vystihne dialog z divadelního zpracování románu Karla Čapka \\\"Válka s mloky\\\". Pro období nesvobody na české divadelní scéně v padesátých a šedesátých letech 20. století měla zásadní význam tzv. \\\"divadla malých forem\\\", v našem výčtu proto nemůže chybět ani ukázka z kolébky české populární hudby, tedy pražského divadla Semafor a kabaretní scénka J. Suchého a J. Šlitra. Sedmdesátá léta připomínáme legendárním muzikálem brněnského divadla Husa na provázku \\\"Balada pro Banditu\\\" zde požádáme o hereckou spolupráci i dívku z publika a Divadelní učebnice vrcholí ukázkou zcela svérázného humoru Divadla Járy Cimrmana ze hry \\\"Vyšetřování ztráty třídní knihy\\\".

Představení doplňuje výuku Českého jazyka a literatury v souladu s učebními osnovami. Žáci a studenti se formou volných moderátorských vstupů seznámí se základními informacemi o původu a významu jednotlivých autorů a jejich děl, dbáme přitom na zachování charakteristických prvků jejich tvorby a divadelní úryvky doplňují i příslušné hudební ukázky. Způsob komunikace s publikem navíc přizpůsobujeme věkové skupině diváků tak, aby představení bylo zábavné pro žáky pátých tříd základních škol i maturanty.

Scénář: Michal Moravec, Vít Troníček
Režie: Karel Morávek j.h.
Scéna a kostýmy: Miluše Kutová
Odborná spolupráce: PaeDr. Jaroslava Valášková
Produkce: Iveta Moravcová

Určeno pro 5. – 9. ročníky základních škol

Délka vystoupení: cca 60 min.

Cena představení: 80 Kč

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

Řecký salát s olivou 125 Kč
Tvarohové knedlíky s jahodou lité zakysanou smetanou s cukrem105 Kč
BORŮVKOVÉ KNEDLÍKY v bramborovém těstě s citronovo-tvarohovým přelivem, máslem a moučkovým cukrem119 Kč
UZENÝ VÝVAR S KRUPICÍ30 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu