Jízdní řád pro cyklobusu platí každou sobotu, neděli a svátky od 1.5.2010 do 30.9.2010. Vyjíždět bude vždy z ulice Marie Pomocné v Litoměřicích (naproti autobusovému nádraží), v 9 hodin zastavuje na rozcestí před obcí Mukařov, v 10:20 hodin na rozcestí u pomníku Kletečná a v 11:40 hodin opšt na rozcestí před obcí Mukařov. Cena za osobu je vždy 30,- Kč a za kolo 20,- Kč.
Smluvní ceny jsou určovány přepravcem. Převoz cyklistů nebo pěších turistů bude zajišťovat autobus s 28 místy + řidič a přívěs pro přepravu 25 kol. Cyklisté se dostaví k odjezdu nejpozději 10 minut před časem odjezdu (připevnění kol). Možnost domluvit smluvní odvoz (mimo jízdní řád). Cena 20,- Kč +DPH/km.
Mukařov se nachází v místě kopců a lesů s množstvím cest, kde můžete odbočit kterýmkoliv směrem a mít několik variant jízdy i pěší turistiky. Možný směr: Ústí n.L., Velké Březno, Malé Březno, Děčín, Česká Lípa, Blíževedly-(Kokořínsko), Úštěk, Liběšice, Křešice, Litoměřice. A to vše bez námahy šlapáním. Ve vzdálenosti 500m rozhledna.
Kletečná je ideálním místem na levé straně Labe, kde lze dosáhnout jako cykloturista i pěší turista zajímavých turistických míst. Kletečná je jedním z nejvyšších kopců Českého středohoří , nedaleko Milešovky. Cestou dolů lze dojet na Dubický kostelík (nádherný pohled na labské údolí), Stadice ( pomník Přemysla Otakara II.), Větruše (vyhlídkové místo nad Ústím nad Labem) a v dosahu cyklostezky č.22 z Mostu do Doks přes Opárenské údolí.
Více informací na telefonu 777 979291.
Další pohádkové prohlídky na hradě
(2011-12-15 / 22:02)
Hrad Litoměřice má pro malé i velké návštěvníky přichystaný pestrý víkendový program. V sobotu 17.12. v 17 hodin odstartuje první pohádková prohlídka, kterou budou následovat další v více
Vánoční jarmark na hradě
(2011-12-11 / 22:37)
Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o. pořádá Vánoční jarmark na Hradě Litoměřice. V poslední adventní neděli ožije hrad stánky s vánoční tématikou a řemesly, vůní svařáku a vánoční atmosférou. více
Třpytivý advent na hradě
(2011-12-01 / 16:02)
Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o. Vás srdečně zve na prodejní výstavu Třpytivý advent. více
Litoměřice na Miniveletrhu cestovního ruchu
(2011-07-04 / 15:24)
MOST / LITOMĚŘICE – V Mostě proběhl nultý ročník Miniveletrhu cestovního ruchu. Akce se zúčastnilo jedenáct zástupců turistických kanceláří z Ústeckého kraje včetně Litoměřic a zaznamenala v více
Anketa
Česká republika má pro turisty pestrou nabídku zajímavostí.
2011-05-16 / 9:30
Jakým způsobem nejraději cestujete po České republice?
autem = 50% (161/325)
vlakem, autobusem = 29% (93/325)
na motocyklu = 2% (8/325)
na kole = 11% (36/325)
pěšky = 8% (27/325)
Nabídka spolupráce
Informační centrum Litoměřice na Facebooku
Dovolujeme si vás pozvat na Facebookovou stránku zřízenou Centrem cestovního ruchu, p.o., na které se budou objevovat všechny důležité novinky týkající se Litoměřic, pozvánky na akce a v neposlední řadě soutěže o zajímavé ceny.
Nabídka inzerce