Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Velikonoční jarmark v hradu zaznamenal rekordní návštěvnost

Tisková zpráva města Litoměřice ze dne 19.3.2016

Davy lidí proudily po celý sobotní den do litoměřického hradu. Konal se zde totiž 5. ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností.

Prodejci na čtyřech desítkách stánků nabízeli nejrozmanitější sortiment – od tradičního zboží, jako jsou kraslice, perníčky, pletené košíky, polštářky nebo prostírání s velikonoční tematikou, vazby květin symbolizujících příchod jara, až po ručně vyráběné ozdoby, šperky, hedvábné šátky apod. Nechyběly ani regionální produkty, prodej vín apod. Děti měly radost, když si v tvořivé dílně mohly vlastnoručně nazdobit velikonoční vajíčko nebo si uplést pomlázku.  Zpestřením na nádvoří hradu byl historický dřevěný kolotoč na ruční pohon nebo historická střelnice.

Velké pozornosti návštěvníků se těšila vystoupení dětí Základní umělecké školy Litoměřice, ale i pohádka Sváťova dividla.

Letošní 5. ročník nepochybně zaznamenal rekordní návštěvnost. „Vstup nebyl zpoplatněn, ale troufám si odhadnout, že letos dorazilo kolem 1500 návštěvníků, což nás velmi těší,“ uvedla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je pořadatelem akce.

Tiskovou zprávu připravila Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice.

Fotografie: Ing. Bc. Eva Břeňová

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Salát Waldorf s bílým toustem /b*60 Kč
Mrkvová polévka se zázvorem28 Kč
Špenátové halušky s nivou,restovanou cibulkou  
Krůtí závitek s chřestem a parmskou šunkou v sýrové omáčce ,vařené brambory 1,7,1299 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí